PLENUAEksperci z wpisem w rejestrze KNFPomoc i kontakt

dane: wycenowo.pl i NBP · październik 2025 – październik 2026

Ceny mieszkań w Rzeszowie 2026

Za ile naprawdę sprzedają się mieszkania w Rzeszowie: mediana ceny za m² z aktów notarialnych, zmiany od 2006 r. i ile metrów kupisz za swój budżet.

Używane, mediana10 100 zł/m²połowa sprzedaży 8 490–11 730 zł/m²
Nowe, mediana9 860 zł/m²z aktów notarialnych
Zmiana w rok+2,4%średnia cena NBP, II kw. 2026
Mieszkanie 50 m²505 000 złrata ok. 2 230 zł na 30 lat
dane: wycenowo.pl · Ceny z aktów notarialnych, październik 2025 – październik 2026. Szczegóły

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Stan danych: 26.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl.

W czasie

Rzeszów: ceny mieszkań w czasie

Rok do roku +2,4%, pięć lat +62,2%: tak według NBP zmieniła się średnia cena transakcyjna w Rzeszowie. Dla porównania mediana zmian w 17 dużych miastach to +2,0% w rok i +49,2% w pięć lat.

Rok do roku+2,4%używane, II kw. 2025 → II kw. 2026
W pięć lat+62,2%używane, od II kw. 2021
Nowe, rok do roku−4,0%10 330 zł/m² w II kw. 2026

Średnia cena transakcyjna m², Rzeszów, III kw. 2006 – II kw. 2026

Średnie ceny transakcyjne w bazie NBP, kwartalnie

dane: NBP · Baza cen nieruchomości mieszkaniowych, średnie ceny transakcyjne m², II kw. 2026.

Założenia i źródła danych. Szczegóły

NBP podaje średnią z kwartału, a ceny na górze strony to mediana z aktów notarialnych za okres październik 2025 – październik 2026 (dane: wycenowo.pl). Ceny i pensje rok po roku w 17 miastach: dostępność mieszkań od 2006 r.

Na tle innych miast

Rzeszów na tle 17 dużych miast

Rzeszów jest na 6. miejscu pod względem średniej ceny transakcyjnej mieszkania używanego wśród 17 miast z bazy NBP (II kw. 2026). To o 16,7% więcej niż mediana tych miast (9 400 zł/m²). Drożej jest w Gdyni (12 270 zł/m²), taniej w Poznaniu (10 890 zł/m²).

Rzeszów i miasta o podobnych cenach, II kw. 2026

Średnia cena transakcyjna m² mieszkania używanego, miejsca 4–8 z 17, dane: NBP

Ceny mieszkań w tych miastach: Wrocław, Gdynia, Poznań, Lublin. Wszystkie miasta: ceny mieszkań w Polsce.

Ogłoszenie a akt notarialny

Cena z ogłoszenia a cena sprzedaży w Rzeszowie

Używane+1,8%oferta wobec transakcji, II kw. 2026
Nowe+8,6%oferta wobec transakcji, II kw. 2026

Sprzedający w Rzeszowie wystawiali używane mieszkania średnio o 1,8% drożej, niż wynosiła cena w akcie. Na mieszkaniu 50 m² (ok. 505 000 zł) daje to ok. 9 000 zł. Oferty i akty dotyczą częściowo innych mieszkań, więc to nie przeciętny rabat. Inne miasta: ceny ofertowe a transakcyjne.

Za Twój budżet

Ile metrów kupisz w Rzeszowie

Za 600 000 zł kupisz w Rzeszowie 59,4 m² po typowej cenie albo 70,7 m² w tańszej części rynku (co czwarte mieszkanie sprzedało się poniżej 8 490 zł/m²). Kwadrat = 1 m².

  • 400 000 złtypowa cena39,6 m²
  • 400 000 złtańsza część rynku47,1 m²
  • 600 000 złtypowa cena59,4 m²
  • 600 000 złtańsza część rynku70,7 m²
  • 800 000 złtypowa cena79,2 m²
  • 800 000 złtańsza część rynku94,2 m²

Dzielnice

Gdzie w Rzeszowie jest najdrożej, a gdzie najtaniej

Najdrożej: Staromieście (11 530 zł/m²), najtaniej: Grota-Roweckiego (8 790 zł/m²). Mieszkanie 50 m² kosztuje tam odpowiednio ok. 577 000 zł i 440 000 zł.

Ceny mieszkań używanych w dzielnicach, Rzeszów
DzielnicaUżywane, zł/m²Mieszkanie 50 m²Wobec miasta
Staromieście11 531 mało sprzedaży577 000 zł +14,1%
Drabinianka11 262563 000 zł +11,5%
Przybyszówka10 819 mało sprzedaży541 000 zł +7,1%
Zawiszy Czarnego10 627 mało sprzedaży531 000 zł +5,2%
Franciszka Kotuli10 618 mało sprzedaży531 000 zł +5,1%
Budziwój10 169 mało sprzedaży508 000 zł +0,6%
Śródmieście10 006 mało sprzedaży500 000 zł −1,0%
Nowe Miasto9 344467 000 zł −7,5%
1000-Lecia9 308 mało sprzedaży465 000 zł −7,9%
Generała Władysława Andersa9 122 mało sprzedaży456 000 zł −9,7%
Krakowska-Południe8 898 mało sprzedaży445 000 zł −11,9%
Grota-Roweckiego8 792 mało sprzedaży440 000 zł −13,0%
Założenia i źródła danych. Szczegóły

Mediana ceny za m² mieszkań używanych w dzielnicy, przy odpowiedniej liczbie sprzedaży; „mało sprzedaży” oznacza, że liczba jest mniej pewna. „Wobec miasta”: różnica wobec mediany całego miasta (10 100 zł/m²). Nazwa dzielnicy prowadzi do szczegółów na wycenowo.pl.

Kupić czy wynająć

Czynsz czy rata w Rzeszowie

Czynsz najmu 50 m²2 550 zł
Rata kredytu 50 m²2 230 zł

Czynsz jest o ok. 320 zł wyższy niż rata, więc zakup z kredytem wychodzi miesięcznie taniej. Liczymy mieszkanie za ok. 505 000 zł, kredyt na 80% ceny, 30 lat, oprocentowanie zmienne 5,24% (najniższe zmienne w porównaniu banków, po spełnieniu warunków banku), nie licząc wkładu własnego (101 000 zł) i kosztów zakupu. Czynsz: mediana z ofert najmu, 51 zł/m² miesięcznie, bez opłat podanych osobno. Policz dla swoich liczb: kupić czy wynajmować, czynsze w innych miastach: ceny najmu.

dane najmu: Rentier.io (licencja CC BY 4.0), październik 2026.

Zakup na kredyt

Kupujesz mieszkanie w Rzeszowie?

Na jakie mieszkanie Cię staćKredyt hipoteczny w RzeszowieEksperci kredytowi: RzeszówKoszty zakupu

Przed podpisaniem umowy sprawdź, czy cena jest rynkowa: bank liczy kredyt od wyceny. Wyceń mieszkanie na wycenowo.pl.

Pytania

Ceny mieszkań w Rzeszowie: pytania

Ile kosztuje metr mieszkania w Rzeszowie?

Typowa cena mieszkania używanego to 10 100 zł/m² (mediana z aktów notarialnych, październik 2025 – październik 2026), a połowa sprzedaży mieściła się między 8 490 zł/m² a 11 730 zł/m². Mieszkania nowe: 9 860 zł/m². Mieszkanie 50 m² kosztuje więc ok. 505 000 zł.

Czy ceny mieszkań w Rzeszowie rosną?

Według NBP średnia cena transakcyjna mieszkania używanego w Rzeszowie zmieniła się o +2,4% w ciągu roku (II kw. 2025 do II kw. 2026) i o +62,2% w pięć lat.

Ile wynosi rata kredytu na mieszkanie w Rzeszowie?

Za mieszkanie 50 m² po typowej cenie (ok. 505 000 zł), przy kredycie na 80% ceny na 30 lat i oprocentowaniu zmiennym 5,24%, rata to ok. 2 230 zł miesięcznie. Do tego wkład własny ok. 101 000 zł i koszty zakupu.

O ile można negocjować cenę mieszkania w Rzeszowie?

Według NBP w II kw. 2026 ceny w ogłoszeniach mieszkań używanych były średnio o 1,8% wyższe niż w aktach notarialnych. To wskazówka, ile miejsca bywa na rozmowę o cenie, nie gwarancja rabatu.